ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ

Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων για το Σχ. Έτους 2022-2023

ΝΕΟ Δ.Σ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Φιλιππιάδας:

• ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ -Πρόεδρος
  • ΚΟΛΙΟΠΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - Γραμματέας
  • ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - Ταμίας
  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ
  • ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  • ΓΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  • ΓΚΑΡΤΖΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  • ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
  • ΖΙΩΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  • ΚΩΣΤΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
  • ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
  • ΤΣΙΡΩΝΗ ΑΛΕΞΙΑ

• ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας προσκαλούμε να προσέλθετε στο σχολείο την Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2023 από 12:10 έως 14:00, για να παραλάβετε τους ελέγχους προόδου των μαθητών/τριών του 1ου τετραμήνου Σχολικού Έτους 2022-2023 και να ενημερωθείτε από τους διδάσκοντες καθηγητές για θέματα φοίτησης, επίδοσης και συμπεριφοράς. Οι έλεγχοι θα δίδονται στην αίθουσα διδασκαλίας του αντίστοιχου τμήματος και αποκλειστικά στον γονέα ή κηδεμόνα του κάθε παιδιού.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ - ΝΑΣΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων για το Σχ. Έτους 2019-2020

ΝΕΟ Δ.Σ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΦΟΙΤΗΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Σύμφωνα με την υπ΄ αρ. πρωτ. 10645/ΓΔ4/22-01-2018 (Β΄120) Υπουργική Απόφαση (άρθρα 27, 28, 29), κατά τον χαρακτηρισμό φοίτησης των μαθητών:

Η φοίτηση του μαθητή χαρακτηρίζεται ως επαρκής, εφόσον το σύνολο των απουσιών του δεν υπερβαίνει τις 114.